DEMO

b2boss - wersja demonstracyjna

Poleć stronę

Jeśli chciałbyś polecić tę stronę lub towar swoim znajomym, skorzystaj z poniższego formularza. Na podane adresy e-mail wyślemy wiadomości, dołączając do nich odnośnik bieżącej strony tak, aby mogli tutaj łatwo trafić.

Chleb

Wypiekane w temperaturze około 250°C pieczywo z mąki i wody na drożdżach lub na zakwasie.

W wielu krajach świata, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu wyrabia się go i spożywa w postaci płaskich placków, podobnych do wyrabianych niegdyś w Polsce podpłomyków. Pierwszy chleb powstał najprawdopodobniej z nasion dzikich traw, jeszcze na długo zanim zaczęto uprawiać pszenicę. Pierwszy chleb pszenny upieczono około 9 000 lat temu. Pszenicę młócono wówczas kijami, aby oddzielić ziarno, które mielono później na mąkę, na dużym płaskim kamieniu, używając do tego mniejszego kamieniarozcierającego - prymitywnych żaren. Z mąki tej wyrabiano przaśny, a nie kwaszony chleb.

Najstarszy chleb jaki odnaleziono pochodzi z Krety (zasiedlonej około 7000 lat p.n.e.). Wykorzystując datowanie węglem radioaktywnym C14 określono jego wiek na 6100 lat - margines błędu to 180 lat.

£ 1.30

Cena netto - bez 0% VAT: £ 1.30

Pokaż ceny w: EUR | GBP | PLN

Ceny wyświetlone w GBP są tylko przybliżeniem cen, jakie zapłacisz. Podstawowe ceny określone są w PLN.

Zdjęcia towaru

Uwaga: Niniejsza strona WWW służy tylko prezentacji oprogramowania sklepu internetowego b2boss, wszystkie dane towarów są fikcyjne, żadne zamówienia nie będą realizowane!

Wydrukuj...
Zadaj pytanie...

Zmień walutę

Szukasz cen w innych walutach? Zmień walutę:

Promocje

Chleb
£ 1.30
Jajko
£ 1.64
Parówki
£ 1.64
Popcorn
£ 1.64