DEMO

b2boss - wersja demonstracyjna

Chili

Chili (Capsicum) pochodzi z Ameryki Południowej (środkowa Boliwia).

Swój udział w odkryciu chili dla Europejczyków miał Kolumb.

Najwięksi producenci chili to obecnie Chiny, Turcja, Meksyk, Nigeria, Hiszpania i USA. Podobno najwięcej chili spożywają Tajlandczycy - 5 g dziennie na osobę!

Najostrzejsza jest odmiana chili zwana habanero - są to papryczki w kształcie kulki, pochodząca z Półwyspu Jukatan (Meksyk) i wysp karaibskich.

Chili może nie tylko rozpalić nasze usta - lekarze dowiedli, iż posiada ono właściwości lecznicze, a to dzięki zawartej w nasionkach i włókienkach kapsycynie. Alkaloid ten działa podobnie jak witamina A, C czy E, tj. unieszkodliwia cząsteczki uszkadzające komórki, które podejrzewa się o przyczynianie do powstawanie chorób serca. Z testów laboratoryjnych wynika, iż alkaloid ten uniemożliwia substancjom toksycznym mutację komórek powodującą raka. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że chili przyspiesza proces przemiany materii i może przyczyniać się do spalania większej ilości kalorii.

€ 3.68

Net price without 0% VAT: € 3.68

Show prices in EUR | GBP | PLN

Prices displayed in EUR are only approximate. You will be charged in PLN.

See also:

Look for similar items in this categories:

Uwaga: Niniejsza strona WWW służy tylko prezentacji oprogramowania sklepu internetowego b2boss, wszystkie dane towarów są fikcyjne, żadne zamówienia nie będą realizowane!

printable version
Email to friend
Ask question...

Change currency

Looking for prices in another currency? Switch currency using the box below!

Specials

Owoce
€ 0.42
Parówki
€ 0.42
Sałatka
€ 0.42
Zdrowa żywność
€ 0.42