DEMO

b2boss - wersja demonstracyjna

Owoce

import import/Owoce @ 21.06.2006 18:30
Show products as: photos   list   table  
Photo Product name Gross price  
Awokado Awokado

Owoc o delikatnym, orzechowym smaku przypominający dużą gruszkę o grubej i ciemnozielonej skórce i kremowo-zielonkawym miąższu, w którego środku tkwi brązowa pestka. Świetny do pikantnych sałatek, wędzonych ryb, ostro przyprawionych krewetek.

Polecamy! 

€ 2.06
Arbuz Arbuz

Arbuzy wywodzą się z Afryki, obecnie uprawiane są w wielu krajach, na różnych zamieszkanych kontynentach. Dzięki dużej zawartości wody w owocach arbuz jest gatunkiem moczopędnym, zalecanym dla chorych na nerki. Z badań wynika również, że podobnie jak pomidor i grejpfrut jest źródłem likopenu, który ma właściwości wspomagania leczenia chorób nowotworowych. Jest rośliną jednoroczną, o wzroście płożącym. Bywają jednak formy krzaczaste.

Skosztujcie smacznych arbuzów z naszego sklepu! 

From € 1.29 See this product
Banan Banan

Owoce banana - podłużne jagody -  różnią się długością (6 - 35 cm) oraz kolorem skórki (zielone, żółte lub czerwone).  Banany  zawierają w swym kremowym, mączystym miąższu 7% skrobii, 20% cukrów (połowa to sacharoza, resztę stanowi - glukoza i fruktoza), 1% białek, 0,5% tłuszczów, a także witaminę C, B, PP (11 mg/100g) i dużo składników mineralnych (potas, magnez, żelazo, miedź, cynk, fosfor, jod i mangan).

Obok odmian słodkich i soczystych istnieją też odmiany bananów skrobiowych (mączystych), które stanowią podstawę wyżywienia ludności afrykańskiej (są one tam gotowane niczym ziemniaki, suszone na płatki, pieczone, suszone i mielone na kaszę i mąkę). We wschodniej Afryce spożycie bananów wynosi  do 400 kg/osobę/rok

Owoce banana sa sprzedawane w puszkach, przerabiane na przecier, dodawane do lodów i wypieków. Plastry niedojrzałych owoców są przerabiane na chipsy (zawierają one około 22% cukrów - głównie sacharozy, 38% skrobi i mało witaminy C), a dojrzałe banany czasem suszy się (w suszonych bananach znajduje się około 50% cukrów, ale zawartość witaminy C jest bardzo zmniejszona). 

Bananany deserowe są uważane za lekkostrawne pożywienie dla dzieci i starszych osób z problemami trawiennymi.

€ 1.03
Brzoskwinia Brzoskwinia

Brzoskwinie pochodzą z dalekiego Wschodu. Uprawiane od ok. 4 tys. lat w Chinach, w stanie dzikim występują na południowych zboczach Himalajów, w Iranie oraz w okolicach Kaukazu. W Europie hodowano je w starożytnej Grecji i Rzymie, skąd ich uprawa rozszerzyła się na kraje Europy południowej, głównie wokół wybrzeży "Morza Śródziemnego i dalej na północ.

Owoce brzoskwiń są różnej wielkości, przeważnie kuliste lub owalne, z wyraźną bruzdą, barwy żółtej lub zielonkawej, z rumieńcem. Miąższ mają biało-zielonkawy, żółty lub czerwonawy - w zależności od odmiany - odstający albo przylegający do pestki.

Zobacz koniecznie galerię zdjęć naszych brzoskwiń! 

€ 1.29
Jabłko Jabłko

Niezwykła popularność jabłek bierze się między innymi stąd, że są one dostępne we wszystkich strefach klimatycznych przez cały rok. Przechowywane w odpowiednich warunkach nie tracą swych walorów smakowych i odżywczych nawet przez dziesięć miesięcy. Szczególnie smaczne są jesienią.

Często się mówi, że spożywanie dwóch jabłek dziennie pozwala zachować zdrowie. I jest w tym bardzo dużo racji. Jabłka to kopalnia witamin, błonnika i innych substancji odżywczych wzmacniających układ odpornościowy. Są skarbnicą węglowodanów prostych, które bardzo szybko przenikają do krwi i stanowią zastrzyk energii dla zmęczonego ustroju. W owocach tych występuje unikalna kombinacja witamin C i P oraz magnezu, które uelastyczniają oraz uszczelniają naczynia krwionośne, zapobiegając miażdżycy. Zawartość witaminy C w poszczególnych odmianach jabłek jest jednak różna. Najwięcej mają jej antonówki, najmniej - odmiana landsberska i starking.

Zobacz też przepis na zapiekane jabłko!

€ 0.46
Kiwi + cytryna Kiwi + cytryna
€ 0.42
Kiwi Kiwi
€ 0.42
Limonka Limonka
€ 0.42
Truskawka Truskawka
€ 0.42

Uwaga: Niniejsza strona WWW służy tylko prezentacji oprogramowania sklepu internetowego b2boss, wszystkie dane towarów są fikcyjne, żadne zamówienia nie będą realizowane!

printable version
Email to friend

Change currency

Looking for prices in another currency? Switch currency using the box below!

Specials

Chleb
€ 0.33
Sałatka
€ 0.42
Popcorn
€ 0.42
Owoce
€ 0.42